The Vampire Diaries

4. února 2014 v 21:18 | natalin |  Články pro život
Tento článek chystám napsat už dlouho :D Snad se bude líbit
Delena
Máte rádi TVD?Já jo a docela dost.Rozhodně je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.Všichni jej jistě znáte a proto tu nebudu dlouze psát oč jde.
Nevím jestli mohu přesně říct,že je děj seriálu stejný jako děj knih.Podle mě ne,ale musím se přiznat,že jsem knihy nebyla schopná přečíst.Začalo to prvním dílem a dál jsem se nedostala.Upřímě se mi styl,kterým autorka knihu napsla přišel matoucí.Ale nemohu to říct najisto.Třeba ostatní díli autorka pojala jinak,ale třeba taky ne.Tak či onak.Nemohu posoudit děj knihy a seriálu naprosto přesně.
První serii šlo rozhodně o pár Stefan Elena.Dívka co se potká s okouzlujícím upírem a snaží se zvládnout všechna jeho tajemství.Navíc k tomu zjištění že je dvojnice zlé Katarine.Jistěže se mi to líbilo,ale něco tomu chybělo.
Již v první serii se tu a tam objevil tajemný Damon Salvatore,Stefanův bratr,a trošku zamával s dějem.Již od začátku byl mým tajným favoritem.Dál Elena zjistila že jedna z jejích nejlepších kamarádek je čarodějka.Její bratr Jeremy ujížděl na drogách,kvůli jejich mrtvím rodičům.Měli je moc rádi.
Další řada byla již trochu víc akční.Damon začal dávat najevo své city k Eleně,která mu je však neopětovala.Také se oběvil Klaus.Půvdní upír,který se rozhodl že chce Eleninu krev na přeměnu vlkodlaků v hybridy.Ach ano!Katarine před Klausem zdrhla.Proměnila další Eleninu kamarádku Caroline v upíra a po zjištění že se Klaus vrátil do města se vypařila.
Již v polovině této série zemřela,kvůli Klausově rituálu,teta Jenna.Ta se po celou dobu starala o Elenu a Jeremyho.Na konci serie se jich pak ujal Alaric,který věděl o všech nadpřirozenech a tak před ním Elena nemusela mít žádná tajemství.
Pamiętniki ♥
Na konci druhé řady kousne Damona vlkodlak a umírá.Podle mě právě tato chvíle byla jedna z mnoha,která ho sblížila s Elenou.Poté co nemocného Damona Elena políbí se zde objěví Katarine,kterou Klaus našel a pomocí nátlaku donutil,aby Damonovi přinesla lék.Tedy jeho krev a poté se k němu vrátila.Však díky sporýši,který brání ovlivňování uteče.
Černovlásek se uzdraví,ale ne zadarmo.Na oplátku Klaus donutí Stefana vypnout svou lidskost a odejít s ním hledat vlkodlaky na přeměnu v hybridy.
Tím začíná třetí řada.Ze Stefana se opět stane rozparovač a spolu s Klausem se rozhodnou oživit Rebekah a poté najít vlkodlaky.
Damon s Elenou se ho zatím snaží vypátrat a to se jim podaří.Avšak ne tak jak si představovali.Zrovna když se vydávají do lesů,kde se měla vlkodlačí smečka spolu s Klausem nacházet byl uplněk.Elena si stála zatím,že to stihnou do večera a to by se jim i povedlo nebýt Klausově nepovedenému pokusu o přeměně.
Nakonec se však dostali v pořádku domů ale bez Stefana.
No v této serii se toho stalo mnoho.Vrátil se Stefan a dál miloval Elenu.Ale hlavní je v této serii konec a to právě ta část,kdy Domon odjel s Klausovým dočasně mrtvým tělem do New Orleans.Ach ano!Ještě toto je důležité!Upíři zjistili že zabitím původního upíra zemře celá jeho pokrevní linie a o to právě na konci serie šlo Alaricovi.Toho proměnila původní čarodějka v neporazitelného upíra,kterého však připoutala k Eleně.Tímpádem když na konci serie zemřela.On zemřel také.
Delena || via: tumblr
Čtvrtá serie začíná probuzením Eleny jako upírá.To bylo důsledkem Damonovy krve,kterou jí tajně podala doktorka Meredith Fellová.
V průběhu serie se zjistí,že tím že Elena zabila lovce upírů,kvůli kterému pak měla děsivé halucinace,se jeho následovníkem stal její bratr Jeremy.
Také se objěví něco co nikdo nečekal.Pouto Damona a Eleny.Pouto,které se může objevit jen tak,že k němu předtím něco cítila.A tak se tu objevil nový pár Damon a Elena.
V dalších dílech se snažili společně s Klausem,který potřeboval Eleninu krev na výrobu nových hybridů,a Rebekah najít lék na upírství.Jenže ještě předtím než ho našli vznikl spor kdo si ho vezme.Rebekah ho chtěla pro sebe,Klaus se ještě než se tam dostali vypařil,Stefan ho chtěl dát Eleně,zatímco Damon tam šel jen proto aby ho nechybělo a Bonie s profesorem Sahnem,pošukem učitelem,chtěli pomocí Silase vzkřísit mrtvé.
Ach ano!K Silasovi.To byl nějaký prastarý upír po kterém šla čarodějnice z Boniiny rodiny,jenž podvedl a nechal jí vyrobit lektvar nesmrtelnosi.Původně pro něj a pro ni,ale nakonec ho dal jiné.Své milované Amaře,která mimochodem vypadá jako Elena a ten Silas jak Stefan.Ale to je jen takové malé info na pak.
Lék se jim podařilo najít,ale těsně před nosem jim ho vyfoukla Katarine a zabila Jeremyho.
Z toho se Elena zhroutila a Damon jí řekl že si přeje aby vypnula svou lidskost.
Konec serie je hodně zamotaný.Po nějaké době si Elena své city znovu zapne.Tedy z donucení.Také se ve městě oběví Silas a zavře chudáka Stefana do sejfu a hodí do lomu.Nikdo o tom ale netuší,protože Stefan slíbil Damonovi,že když si Elena i po tom co si zapne city a vymaže tím pouto vybere právě černovláska,tak odejde z města.
Tato serie pro mě byla ohromující.Konečně se tu oběvil pravý,nefalšovaný Delena pár,jistě i mnoho dalších fanoušků bylo nadšených z Damona a Eleny.
Untitled
Poslední dosavadní serie se teprve točí,ale musím se přiznat že mě pěkně štve.Začátek byl skvělý.Silas vypil Katarininu krev a tím se stal čarodějem,kterým původně byl.Ach ano!Toto jsem zapoměla.Elena vzala Katarine lék,ale než si ho stihla sama vzít,byla donucena jí ho nacpat do krku.
Silas se poté co vypil Katarininu krev zabil spolu s Amarou.
Poté začal ještě lepším příběh.O Augustiánských upírech,jejíž nedobrovolným členem byl i Damon,který však už dřív utekl.Teť ho však znovu chytili a spolu s ním i Elenu.Jakmile se však dostali ven nastala ta špatná část.Damon se s Elenou rozešel a zrovna ve chvíli kdy se jí šel omluvit se do Eleniného těla přenesla Katarine.Ta totiž zjistila,že tím,že byl lék z jejího těla vysát začala umírat.Také jí našla její dcera,která jí pověděla,že je poutnice.Tudíž může svou mysl přenášet do cizího těla.A vybrala si Elenu.A tím to zatím končí.

Fajn tak jsem se trochu rozepsla no.Nevím jestli se na TVD díváte,ale mě přišlo jako dobrý nápad napsat o něm.No.Určitě mi napište své názory na tento seriál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ainokio Ainokio | Web | 5. února 2014 v 14:18 | Reagovat

Upíří deníky? Aghwr já ten seriál  miluju^^
Jsem tým Delena:3 a ty?:D takový schrnutí se mi líbí^^ a na nic si nezapoměla.. už jsem ti říkala že to to okomentuju jako první:P^^

2 sasusakurosedimitriskolanoci sasusakurosedimitriskolanoci | Web | 6. února 2014 v 10:40 | Reagovat

Delena <3

3 sasusakurosedimitriskolanoci sasusakurosedimitriskolanoci | Web | 6. února 2014 v 10:41 | Reagovat

A tvůj komentář m moc potěšil :D

4 Janča-san Janča-san | Web | 6. února 2014 v 21:54 | Reagovat

popravde...TVD som zbožňovala! :D a strašne, celé dni som sa na to mohla dívať a nikdy ma to neomrzelo...a neznášala som Stefana, Damon je proste najlepší! :3 vždy som viac fandila Damonovi a keď sa konečne dali dokopy, bolo to to najlepšie čo sa mi v ten deň, čo som pozerala tú časť, stalo :D ale keď začali s tým, že je to len tou premenou a že je ovplyvnená( už ani neviem čím ;)), tak ma to tak prestalo baviť, už to nemalo tú atmosféru ako predtým a teraz to už vôbec nepozerám....ale aj tak team Damon! :D :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama